Andifli, Gökseki Sk 4/1, 07580 Kaş/Antalya
Mavi Mağara
14 Aralık 2023
Mavi Mağara
OKUNMA : 283

Mavi Mağara: Kaş'ın Denizaltı Harikası

Kaş'ın eşsiz noktalarından biri olan Mavi Mağara, doğanın sunduğu bir görsel şölenle sizi karşılıyor. İşte, bu denizaltı harikasının keşfi için bir rehber!

Kaş merkeze 18 kilometre uzaklıkta bulunan Mavi Mağara, Kaputaş Plajı’na gelmeden 600 metre geride kalmaktadır. 1972 yılında Jeolog Dr. Temuçin Aygen tarafından keşfedilen mağaranın uzunluğu 50 metre uzunlukta olup, buna takiben 40 metre genişliğe ve 15 metrede yüksekliğe sahiptir.

 Mağara iç ve dış galerilerden oluşuyor olup, ismi dışta bulunan dehlizlerden içeri sızan mavi ışıklardan almaktadır. Galerilerin her iki bölümünde de yumuşak mercan oluşumları ve canlı çeşitliliği mevcuttur. Belirli dönemlerde iç galeride karides sürüleri göze çarpmaktadır. Dalışlar için oldukça elverişli bir derinliğe sahip mağarada her seviye için dalış yapma imkanı mevcut.

Kaçırmayın! Nisan ve Mayıs aylarında gitmeyi tercih ederseniz yavru fok balıklarını görmeniz mümkün. Tekneler ile gerçekleştirebileceğiniz bu yolculukta mağaranın içerisinde yüzebilirsiniz. Yaklaşık 45 dakika süren tekne turu, 6 kişilik ekipler şeklinde yapılmakatadır.

Mavi Işıltısıyla Büyülenen Mağara Kaş'ın batısında, adeta denizin altındaki bir mücevher gibi parlayan Mavi Mağara, sadece deniz yoluyla ulaşılabilen eşsiz bir doğa harikasıdır. Mağaranın içindeki mavi ışıltı, suyun yansımasıyla ortaya çıkar, ziyaretçilerini büyüleyen bir atmosfer yaratır.

Denizaltı Keşfinde Bir Mola Mavi Mağara, sadece görüntüsüyle değil, aynı zamanda denizaltı keşfi yapmak isteyenler için de ideal bir noktadır. Masmavi sular altında yüzerek veya şnorkelle dalış yaparak mağaranın içindeki doğal güzellikleri keşfetme şansına sahip olabilirsiniz.

Işıltıların Ardındaki Hikaye Mavi Mağara'nın sularındaki bu mavi ışıltı, günün belirli saatlerinde güneş ışığının mağaranın içine düşmesi ve deniz yansımalarının birleşmesiyle oluşur. Bu olağanüstü fenomen, ziyaretçilere unutulmaz bir deneyim sunar.

Pratik Bilgiler ve Ulaşım Alina Otel Kaş'tan Mavi Mağara'ya düzenlenen tekne turları veya özel deniz araçları ile kolayca ulaşabilirsiniz. Tur rehberlerinden bilgi alarak, ziyaretinizi planlayabilir ve bu doğal güzelliği yakından keşfetme şansına sahip olabilirsiniz.

Unutulmaz Bir Doğa Harikası Mavi Mağara, Kaş'ın doğal zenginliklerini keşfetmek isteyenler için unutulmaz bir deneyim sunar. Alina Otel Kaş'ta konaklayarak, bu doğa harikasının büyüsüne kapılabilir ve Akdeniz'in gizemli sularında unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz.

mavi mağara kaş
kaş gezilecek yerler
alina otel kaş
Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş
En Çok Okunan Yazılar